top of page

 סיור חברתי בעוטף עזה / עוטף ישראל

סיור בעקבות מלחמת חרבות ברזל (ה 7/10) עם מורה דרך מוסמך, מומחה לאזור הדרום ועוטף עזה,

יחד עם היכרות של הקהילה בשילוב תרומה לעסקים קטנים, תושבי העוטף.

מסע מרתק, מצמרר ומטלטל על אירועי המלחמה, המורשת, הגבורה, התקומה והתקווה של תושבי העוטף.

 ניתן לבנות מסלול מותאם אישית, הכולל מגוון אתרים שונים לבחירה באזור נתיבות - שדרות ועוטף עזה.

הסיור יכול לכלול לינה בבית ההארחה שלנו בנתיבות וביקור במסעדות מקומיות.

תודה :)

מעוניינים בסיור בעוטף עזה?
הסיור כולל הסעה מכל מקום בארץ (אוטובוס תיירים מפואר או מיניבוס VIP, בהתאם לכמות האנשים), מורה דרך מוסמך לאורך כל היום, אירוח בקונדטוריית בוטיק, שי אישי מעסק מקומי ותרומה לאחת מהעמותות העוסקת בשיקום העוטף ואנשיו.
המחיר הינו החל מ 4,000 ₪ + מע"מ, בהתאם לכמות המשתתפים

השאירו פרטים או צרו קשר: אסתר בונפד

כלל העובדים והספקים במיזם, הינם תושבי העוטף
WhatsApp Image 2024-04-11 at 12.10.16 (1).jpeg

מגרש מכוניות תקומה

מגרש הגרוטאות הנמצאה מחוץ למושב תקומה צפונית־מערבית לנתיבות, חלק מצמרר של האסון שהתרחש ב - 7 באוקטובר.  860 רכבים מנוקבי כדורים, מעוכים ושרופים הועברו לשם מרחבי עוטף עזה - מהיישובים וממתחם פסטיבל "נובה"

אתר מסיבת נובה

הטבח בפסטיבל נובה אירע בפסטיבל מוזיקה ליד קיבוץ רעים. 

אתרי הפסטיבל היה אחד ממוקדי הטבח הקשים והמרכזיים במהלך ההתקפה נגד תושבי מדינת ישראל ב-7 באוקטובר, במהלכו נרצחו 364 ונחטפו 40 ממשתתפי המסיבה לעזה

WhatsApp-Image-2022-05-29-at-13.37.17-3.jpeg

מצפור שדרות / אנדרטת הארבעה

להכיר הסיפור של שדרות מקרוב ולראות עד כמה קרובה העיר לגדר המערכת סביב רצועת עזה. 

מדובר באחת הגבעות הגבוהות ביותר באזור. בימים של ראות טובה ניתן לראות ממנה את הים התיכון, את העיר אשקלון בצפון-מערב, את אשדוד בכיוון צפון, את שדרות וקריית גת ממזרח. בכיוון דרום-מערב ניתן לראות את העיר עזה ואת "גבעת גולני" או בשמותיה האחרות "גבעת האהבה" ו"גבעת ינצ'ק" עם פסל הסוס הגדול. 

 אתר הנצחה שהוקם לזכרם של סא"ל דולב קידר, רב סמל בכיר דני קסהון ביינסאין, רב סמל במילואים נדב גולדמכר וסגן משנה יובל היימן, אשר שנפלו ב 21 ביולי 2014 במהלך מערכת "צוק איתן", בקרב עם מחבלים שיצאו מפתח מנהרה במרחק של כ- 700 מטרים מנקודה זו ובמטרה לבצע מספר פיגועים רבי נפגעים בשדרות ובקיבוץ ניר-עם.

קונדיטוריית ניחוחות חיים

הקונדטוריה "ניחוחות חיים" בנתיבות המתמחה בקינוחי ראווה מרהיבים הנעשים בעבודת יד. המקום מציע קונדיטוריה מאפים, עוגות, עוגיות ועוד מגוון רחב של מתוקים מדרגה הראשונה

423313515_18385719175073345_1470578347103552911_n.jpg
IMG_20230316_123540_BURST1.jpg

אנדרטת / צומת 'חץ שחור'

בשעות הבוקר המאוחרות של 7 באוקטובר, החלו להתקבץ ליד אנדרטת חץ שחור מאות מחבלי נוח'בה, חמושים בכבדות, שחלקם כבר הספיקו לטבוח בישראלים. ההערכה היא שזה היה אמור להיות שלב התקיפה הבא, אבל צירוף של כמה לוחמי יחידות מיוחדות, מפעיל כטמ"ם עקשן במיוחד, הרבה מאוד גבורה ולא מעט מזל - מנעו קטל אכזרי נוסף. בסיפור נספר את סיפור הקרב על אנדרטת "חץ שחור" אשר הוא אתר זיכרון למורשת הקרב של הצנחנים בתקופת פעולות התגמול, החל מפעולת כיסופים ב-10 באוגוסט 1954 ומבצע "חץ שחור" (פעולת עזה) ב-28 בפברואר 1955 וכלה במלחמת סיני

תערוכת 'נשים מספרות 'מלחמה

אסון ה-7 באוקטובר והמלחמה בדרום ובצפון, זעזעו את החברה הישראלית עד היסוד וגרמו לסבל שעוד לא היה כמותו בישראל. נשים בעוטף עזה, בחזית ובעורף, עברו טראומה בלתי נתפסת ויחד עם זאת הפגינו גבורה, שמרו על חוסן והתגייסו לעזרה וריפוי.

מטרת התערוכה "נשים מספרות מלחמה" לתת במה לסיפורן של נשים שנפגעו באירועי ה-7 באוקטובר ומלחמת חרבות ברזל.

התערוכה מוצגת במרכז עדן 51, חלל השוכן בקיבוץ דורות במועצה אזורית שער הנגב, מרחק דקות מהעיר שדרות ויישובי העוטף שנפגעו במתקפה.

אמניות המשתתפות בתערוכה: ענת אבוקיה גרוזובסקי, אורלי לנדבר טרלובסקי, גילה מאיירס, ענת עין דור, לימור צרפתי, אליסיה שחף, מרב שין בן אלון, מירים (מריומה) קישי, שרון רשב"ם פרופ

WhatsApp Image 2024-06-04 at 15.43.34.jpeg

סדנאות של חוות ערוגות -  "דרך התבלינים"

בסדנת "דרך התבלינים"  נכיר את סיפור התבלינים בעת העתיקה, כיצד הגיעו ממקום למקום? מדוע ערכם נמדד בזהב? מה הערך מוסף הרפואי שמתווסף לשימוש בהם.
בסדנה כל משתתף יכין ויקח איתו 2 מוצרים:
קטורת מתבלינים
ריחן מתבלינים

בסדנת "ארומתרפיה" נפתח צוהר לעולם השמנים הארומתיים, נבין מהיכן הם מגיעים, איך מפיקים אותם, כיצד ריח יכול להשפיע עלינו פיזית ונפשית וממש להביא לריפוי. בסדנה המשתתפים יכינו ויקבלו 2 מוצרים: 

שמן עיסוי ארומתרפי

נר דונג ארומתרפי

ALORGANIC

יצרנית בוטיק המייצרת בישראל מוצרי אלוורה על בסיס טבעי ואורגני. משפחה חקלאית המתגוררת במושב תקומה שבצפון הנגב.

שתילי האלוורה גדלים בקרקע ובאוויר נקי ללא מזיקים וללא מזהמים ומועשרים בקומפוסט ודישון פרוביוטי אורגני.

מפיקים ג'ל אלוורה טהור בכבישה קרה,

ומפתחים מוצרי קוסמטיקה טבעית ואורגנית עשירים בג'ל אלוורה טרי העשויים מרכיבים טבעיים בלבד.

ביקור במרכז מבקרים, כולל הסבר על שיטות ותהליכי הגידול, תהליכי ההפקה והייצור של המוצרים הטבעיים, הייתרונות של האלוורה לבני האדם, טעימות ואפשרות לרכישה במקום של מגוון המוצרים, בהנחה למשתתפים.

742d72_b68775cebeda4e459523d05b76632bee~mv2.webp

איזו מציאות מחכה בעוטף עזה?

היום שאחרי 7.10

מעוניינים בסיור בעוטף עזה?
הסיור כולל הסעה מכל מקום בארץ (אוטובוס תיירים מפואר או מיניבוס VIP, בהתאם לכמות האנשים), מורה דרך מוסמך לאורך כל היום, אירוח בקונדטוריית בוטיק, שי אישי מעסק מקומי ותרומה לאחת מהעמותות העוסקת בשיקום העוטף ואנשיו.
המחיר הינו החל מ 4,000 ₪ + מע"מ, בהתאם לכמות המשתתפים

השאירו פרטים או צרו קשר: אסתר בונפד

כלל העובדים והספקים במיזם, הינם תושבי העוטף

תודה :)

הסיפור שלנו

התחיל בשנת 2020, אז רכשנו קרקע בעיר נתיבות, מול הכניסה למושב תקומה. שם הקמנו מ 0, מלון בוטיק ראשון מסוגו בעיר נתיבות ובאזור כולו. המקום נפתח מעט לפני ה 07/10/2023, כאשר לאחר מועד זה, התארחו במקום מפונים אשר ביתם נפגע וחיילים מיחידות מובחרות (בעיקר), ברוב המקרים, ללא תשלום. לאחר פתיחת המקום מחדש, התחלנו לקבל פניות רבות של אזרחים, תיירים וקבוצות, אשר היו מעוניינים להגיע לסיור בעוטף עזה, בקיבוצים (בארי, כפר עזה, נתיב העשרה, ניר עוז, אורים ועוד), בשדרות, בנתיבות ואופקים. האתרים המבוקשים לביקור באזור עוטף עזה לאחר המלחמה, הם אתר ההנצחה לנרצחים ולחטופים ממסיבת הנובה, במגרש החניה הסמוך לקיבוץ אורים, אנדרטת המכוניות הפגועות בכניסה למושב תקומה, אתר תחנת המשטרה בשדרות בה התחולל אחד הקרבות הקשים, בית העם בשדרות, מצפור שדרות, גן הזחל וגן המשאלות בשדרות, משעול מפלסים וצומת החץ השחור, שם התחוללו קרובות מול מאות מחבלי נוחב'ה. בסיורים ניתן לשלב עדויות של תושבים ואנשי כוחות הביטחון, ביחס לקרבות, לנצחונות ולגבורה של האנשים, בשביעי לעשירי.

bottom of page